-->

Fakültemizin Gururu Merve KAYA Lisansta AİBÜ 3. sü oldu!

04 Temmuz 2017

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet ve Ödül Töreni gerçekleştirildi. Törende, İzzet Baysal Vakfı tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da dereceye giren mezunlara İzzet Baysal Takdir Belgesi ve ödülleri takdim edildi.

Tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Gölköy kampüsündeki Atatürk ve İzzet Baysal anıtlarına çelenk sunulmasıyla başladı.

İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi salonda düzenlenen törene, Bolu Valisi Aydın Baruş, AİBÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Süleyman Mollaibrahimoğlu, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal ve eşi Solmaz Baysal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Ayaz ve Prof. Dr. Hamit Coşkun, İzzet Baysal Vakfı yönetim kurulu ve mütevelli heyeti üyeleri, il müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere, Bolu protokolü ve İzzet Baysal Vakfı yönetim kurulu ve mütevelli heyeti üyeleri tarafından ödülleri takdim edildi. Lisansta AİBÜ birincisi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden Aishath Azma, ikinci İlahiyat Fakültesi İlahiyat Bölümü’nden Kübra Akgün ve üçüncü ise Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü’nden Merve Kaya oldu. Ön Lisansta ise Mudurnu Süreyya Astarcı MYO Mimari Restorasyon Programı’ndan Gamze Torun birinci, Gerede MYO Bilgisayar Programcılığı’ndan Mücahid Bağcı ikinci, Mengen MYO Aşçılık Programı’ndan Ayşe Telli ise üçüncü oldu.

Törende, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ve bakan yardımcılarından gelen tebrik ve teşekkür mesajları okundu.

Haberin ayrıntıları için tıklayınız.

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14280 Gölköy BOLU
  • Tel: +90 374 254 10 00 Fax: +90 374 253 46 41
  • Email:          gsfibu.edu.tr
Top