GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ 2020 - 2021 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI (ÖYS)

07 Ağustos 2020

BOLU ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

2020 - 2021 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI (ÖYS) 

Başvuru Koşulları;

1) Adayın Özel Yetenek Sınavına başvurabilmesi için, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girmesi ve 2020 TYT sınavından en az 150 ve üzeri puana veya Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı uyarınca ÖSYM Başkanlığı tarafından dönüştürülen 2019 TYT puanına sahip olması (engelli öğrenciler için 100 ve üzeri) gerekir. 

2) Adaylar “Özel Yetenek Sınavı” başvuru ve ön kayıt işlemlerini, 24 Ağustos 2020 - 30 Ağustos 2020 tarihleri arasında https://gsfbasvuru.ibu.edu.tr internet adresinden online olarak yapacaklardır. 

3) Sınava girmek isteyen aday; bölüm tercihlerini, istenilen bilgi ve belgeleri internet adresinde (https://gsfbasvuru.ibu.edu.tr) bulunan ilgili alanlara yükleyerek Aday Başvuru Belgesini oluşturacaktır. 

4) Aday ön kayıt esnasında Geleneksel Türk Sanatları, Müzikoloji, Resim ve Seramik programlarından birisini tercih etmelidir. 

5) Adaylar, Portfolyo veya Performans dosyalarında yer alan tüm çalışmaların kendisine ait olduğunu beyan eden Taahhütname ile Portfolyo/Performans dosyalarını/erişim bağlantısını This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresine yükleyerek ön kayıt işlemini gerçekleştirmelidir.

* Adaylar, e-posta ile gönderecekleri dosyalar için winrar, winzip vb. sıkıştırma/arşivleme programları kullanarak, Video dosyalar (mp4 formatında olmalıdır) ya da 30 MB boyutunu aşan dosyalar için erişim bağlantısı (link) göndermeleri gerekmektedir. 

LİNK İŞLEMİ İÇİN KULLANILABİLECEK UYGULAMALAR

Gmail (https://gmail.com) e-posta uygulaması

Hotmail (https://hotmail.com) e-posta uygulaması

Yandex (https://yandex.com.tr) e-posta uygulaması

DropBox (https://www.dropbox.com)

Google Drive (https://drive.google.com)

OneDrive (https://onedrive.live.com)

MEGA (https://mega.nz)

Smash (https://fromsmash.com)

veya benzeri uygulamalar aracılığı ile erişim bağlantısı gönderilebilir.

6) Başvuru dosyalarına erişilebildiği ve onaylandığına dair bilgi e-postası adayın e-posta adresine gönderilecektir. 

7) Güzel Sanatlar Fakültesi lisans programlarına başvuru yapan adaylar başvuru esnasında ÖSYM kayıtlarında yer alan bir önceki yıla ilişkin yerleştirme durumu, ortaöğretim başarı puanı, alan öğrencisi olup olmadığı vb. gibi şahsi bilgilerini kontrol etmek ve buna göre ön kayıt yaptırmak zorundadır. Aday; bilgilerde yanlışlık, eksiklik veya uyuşmazlık olması durumunda, bunu ön kayıt tarihleri sona ermeden Dekanlığa yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda doğruluğu teyit edilen belgedeki bilgiler dikkate alınarak Yerleştirme Puanı (YP) hesap edilecektir. Yanlış beyanlardan aday sorumludur.

8) Ön kayıt esnasında yanlış beyanda bulunduğu saptanan adayların Portfolyo veya Performans Dosyaları; dosyaları göndermiş ve değerlendirmeleri yapılmış olsa bile, geçersiz sayılacaktır.

9) Başvuru, bilgi, belge ve portfolyo çalışmalarının eksiksiz olarak kesin kayıt esnasında ibraz edilmesi gerekmektedir.

BÖLÜMLERİN ÖĞRENCİ KONTENJANLARI
Alan Kontenjan
Geleneksel Türk Sanatları  15
Müzikoloji 30
Resim 35
Seramik 15


2020 Yılı Özel Yetenek Sınavı Uygulama Esasları İçin TIKLAYIN

 

Özel Yetenel Sınavı Taahhütnamesini İndirmek İçin TIKLAYIN

 

  • Adres: Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi  14280 Gölköy BOLU
  • Tel: +90 374 254 10 00 Fax: +90 374 253 46 41
  • Email:          gsfibu.edu.tr
Top