ჩვენი უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის ეროვნული დასაქმების სტრატეგიისა და İŞKUR-ის ახალგაზრდული პროგრამის სარგებლობის შესაძლებლობის მისაცემად, რომელიც ახალგაზრდებს სამუშაო გამოცდილებასა და შემოსავლის მხარდაჭერას სთავაზობს, 1017 ადგილი გამოყოფილია; მოთხოვნის შესაბამისად, რაოდენობა შეიძლება გაიზარდოს.
პროგრამის ფარგლებში, რომელიც სტუდენტებს საშუალებას აძლევს იმუშაონ თავიანთი ინტერესებისა და უნარების შესაბამის სფეროში, მონაწილეები კვირაში მაქსიმუმ 3 დღე იმუშავებენ. პროგრამის მონაწილე ახალგაზრდები დღეში 1,083 ლირას მიიღებენ. თუ სტუდენტები 5 დღე დაესწრებიან, ისინი 5,415 ლირას, ხოლო 14 დღის შემთხვევაში, დაახლოებით 15,162 ლირას მიიღებენ შემოსავლის სახით. სახელმწიფო დაფარავს სტუდენტების მოკლევადიან დაზღვევის პრემიებს.
İŞKUR-ის ახალგაზრდული პროგრამისთვის ბოლუს აბანტ იზზეთ ბაისალის უნივერსიტეტში 1017 ადგილი გამოყოფილია; პროგრამაში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ სრული განაკვეთით სწავლების (ბაკალავრი, მაგისტრი, დოქტორანტურა) სტუდენტებს, ხოლო რაოდენობა მოთხოვნის მიხედვით შეიძლება გაიზარდოს.
პროგრამაში მონაწილეობის უფლება აქვთ უნივერსიტეტის სტუდენტებს, რომლებიც 18 წელს არიან გადაცილებული, თურქეთის მოქალაქეები არიან და მათ ოჯახში შემოსავალი არ აღემატება სამ მინიმალურ ხელფასს. სტუდენტებს შეუძლიათ რეგისტრაცია 2025 წლის 10-14 თებერვალს www.iskur.gov.tr ვებსაიტზე.
დამატებითი ინფორმაციისთვის ეწვიეთ www.genclik.iskur.gov.tr.