VİYOLONSEL ORKESTRASI KONSERİ

26 Eylül 2023 Salı

Gazi Üniversitesi himayesinde, sanatçı, akademisyen ve amatör müzikseverlerden oluşan Türkiye’nin ilk ve tek viyolonsel orkestrasının, türküden tangoya, dünyaca ünlü dizi-film müziklerinden popüler şarkılara uzanan geniş bir yelpazede eserler icra ettikleri konseri, sanatseverlerden tam not aldı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Kariyer Planlama ve Mezun İzleme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER) iş birliğinde, İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen Gazi Üniversitesi Viyolonsel Orkestrası konserine, akademisyenler ve müzikseverler büyük ilgi gösterdi.

Konsere; Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Him, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ahmet Serkan Ece, akademik ve idari personel, öğrenciler ve müzikseverler katıldı.

Viyolonsel Orkestrası, Dünya Klasiklerini ve Türküleri Yorumladı

Akademisyenler, müzik öğretmenleri, lisans ve yüksek lisans müzik öğrencileri ile 4-70 yaş arası farklı meslek gruplarından amatör sanatçıların oluşturduğu Viyolonsel Orkestrası’nda, BAİBÜ Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinden oluşan misafir viyolonselciler ile müzik lisesi öğrencileri de yer aldı.

35 kişilik orkestra, “Eye of the Tiger”, “Por Una Cabeza” ve “Game of Thrones” gibi dünya klasiği film müzikleri, “Hekimoğlu”, “Karadeniz” ve “Hüdayda” gibi yöresel türküleri ve sevilen klasik ve popüler şarkıları başarıyla yorumladı.

Konserin sonunda Viyolonsel Orkestrası adına Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Yıldırım Orhan ve sanatçılara, Rektör Alişarlı ve protokol üyeleri tarafından teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.